Z.H.U.P. TERMSTAL s.c.

Klimatyzatory

Jak korzystać z klimatyzatora:

 • poddawać przeglądom serwisowym
 • zamknąć okna i żaluzje
 • nastawiać temperaturę mniejszą o 6-7 stopni niż temperatura na zewnątrz
 • regularnie czyścic filtry

 

Klimatyzacja -  podstawowe informacje

Zadaniem techniki klimatyzacyjnej jest stworzenie i utrzymanie żądanego klimatu pomieszczenia, czyli zapewnienie odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniając dobre samopoczucie osobom korzystającym z pomieszczenia i utrzymanie ich dobrego nastroju w dłuższej perspektywie czasowej.
Wśród klimatyzatorów można spotkać urządzenia wentylacyjno-chłodzące, wentylacyjne chłodząco-ogrzewające oraz systemy pełnej klimatyzacji.
Klimatyzator chłodząco-ogrzewający składa się z czterech podstawowych elementów: nagrzewnicy, parownika (czyli wymiennika ciepła odbierającego ciepło z pomieszczenia), sprężarki, skraplacza (stanowiącego wymiennik ciepła oddający ciepło do otoczenia) oraz zaworu rozprężnego (służącego do zmniejszenia ciśnienia czynnika chłodniczego poprzez rozprężenie).


Zasada działania

Zasada działania klimatyzacji, to pobrać energię w jednym miejscu i oddać ją w innym. Taki proces wymaga jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz miedzianych rur do połączenia obu urządzeń. Przez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy. To właśnie czynnik chłodniczy pobiera energię w jednej jednostce i oddaje ją w drugiej. W części chłodzącej klimatyzatora, w parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego przy wykorzystaniu zysków ciepła z pomieszczenia. Następnie czynnik chłodniczy w postaci pary przepływa do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura od 60 do 100 oC. Gorąca para jest następnie kierowana do skraplacza, w którym ochładza się i skrapla, a następnie już jako ciecz przepływa rurkami do zaworu rozprężnego. W tym miejscu temperatura i ciśnienie cieczy wyraźnie się zmniejszają. Następnie ciekły czynnik trafia do parownika i cały cykl powtarza się. Klimatyzator posiada odpowiednie filtry i dzięki nim w pomieszczeniu jest czystsze powietrze co jest dodatkową korzyścią dla naszego układu oddechowego. Dodatkową korzyścią dla naszego układu oddechowego, związaną z używaniem klimatyzatora jest czystsze powietrze, które zawdzięczamy wyposażeniu owego urządzenia w odpowiedni filtr.

 

Podstawowy montaż klimatyzacji:

 • Połączenie parownika i skraplacza instalacją chłodniczą
 • Grawitacyjne odprowadzenie skroplin
 • Podłączenie zestawu do istniejącej instalacji elektrycznej
 • Sprawdzenie szczelności układu chłodniczego
 • Uruchomienie Zestawu Klimatyzacji
 • Instruktaż obsługi klimatyzacji

 

Cykliczny i dokładny przegląd utrzymuje wydajność pracy na tym samym poziomie przez wiele lat, tym samym wydłuża żywotność urządzenia zapewniając nadal doskonałą jakość powietrza i cichą pracę klimatyzatora.

  W ofercie firmy Termstal znajdą Państwo urządzenia klimatyzacyjne dla każdego zastosowania. Jesteśmy regionalnym partnerem takich marek jak:

Lennox- Klimatyzacja Lennox należy do międzynarodowego koncernu, gdzie postawiono na jakość i nowoczesność, a także na tradycję dobrej marki. Klimatyzatory marki LENNOX  idealnie nadają się do niedużych pomieszczeń, w których jest potrzebna indywidualna klimatyzacja - zalecamy je do stosowania w małych firmach, biurach, budynkach mieszkalnych, itp.W ofercie firmy LENNOX znajduje się szeroka gama klimatyzatorów do montażu na ścianie, w wersji podsufitowo-przypodłogowej, kasetonowej i kanałowej do montażu w suficie podwieszonym. Większość modeli klimatyzatorów firmy LENNOX posiada w wyposażeniu standardowym fabryczny zestaw do pracy klimatyzatora przy ujemnej  temperaturze zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce oraz zoptymalizowaniu czynnika ziębniczego, współczynnik sprawności energetycznej mieści się w klasie A wg norm UE, uzyskano również znaczne zmniejszenie poboru mocy. Pilot zdalnego sterowania w podczerwieni umożliwia programowanie włączania/wyłączania urządzenia oraz wprowadzanie poleceń. Dane (temperatura, tryb pracy, prędkość pracy wentylatora, itp.) są wyświetlane na czytelnym ekranie pilota, co dodatkowo ułatwia obsługę. Urządzenia LENNOX należą do najbardziej energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie.


Haier- jest to jeden z liderów w branży, którego celem jest dostarczenie produktów i rozwiązań, które pozwalają na obniżanie wpływu na środowisko naturalne. W ofercie firmy  pełen zakres klimatyzatorów typu Split z technologią inverterową oraz Multi-Split.

LG- posiada urządzenia klimatyzacji komfortu, klimatyzacji naściennej, klimatyzacji przypodłogowej, klimatyzacji kanałowej oraz kasetonowej. Wszystkie te modele dostępne są w wersji Split, czyli do jednego pomieszczenia, oraz w wersji Multi Split, czyli Do kilku pomieszczeń przy tylko jednej jednostce zewnętrznej. Klimatyzatory LG wyposażone są w innowacyjne systemy oczyszczania powietrza, w tym system Neo-Plasma, Filtr plazmowy, Jonizer Plasmaster, filtr antyalergiczny, który jest wzbogacony enzymami neutralizującymi alergeny, które po przejściu przez filtr, zostają zneutralizowane, także kurz, domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt unoszące się w powietrzu są zasysane do klimatyzatora i wychwytywany przez filtr powietrza. Ciekawą funkcją jest także Jet Cool, która zapewnia szybkie schładzanie klimatyzacji aż do momentu osiągnięcia temperatury 18st. Klimatyzacja LG oferuje unikatowy jak dotąd na rynku klimatyzator „obraz” ART COOL Galeria, gdzie możemy umieścić własne zdjęcie i w ten sposób dopasować go do naszego wnętrza. Oferuje też klimatyzatory ART COOL, gdzie obudowa to hartowane szkło, które utrzymuje blask i połysk przez długi czas i jest odporne na zarysowania. Klimatyzacja LG daje także możliwość sieciowego sterowania swoimi urządzeniami poprzez różnego rodzaju sterowniki indywidualne oraz sterowniki centralne. Firma LG to jedna z najstarszych firm produkujących klimatyzację.

Chigo- to jeden z największych i najnowocześniejszych producentów klimatyzatorów.Firma Chigo produkuje około 300 modeli klimatyzatorów typu naściennego, podłogowego, kasetonowego, podsufitowego, split, kanałowego, multi, przenośnego, okiennego, w technologii inwerterowej oraz systemu CMV.

Panasonic-  klimatyzacja Panasonic to jakość, której nie trzeba rekomendować. Klimatyzacja Panasonic to  japońska precyzja, niezawodnośc i najwyższa jakość. Panasonic posiada ponad 30-letnie doświadczenie i jest obecny w ponad 130 krajach na całym świecie. Oferuje klimatyzacje dla mieszkań, domów, lokali średniej wielkości (restauracje, sale konferencyjne, biura) oraz budynków wielkopowierzchniowych (centra handlowe, biurowce).
Samsung- klimatyzacja Samsung dba o ochronę środowiska, nie przyczynia się do powiększania warstwy ozonowej. Nie wykorzystuje szkodliwych gazów, zgodnie z dyrektywą europejską WE 2037/2000 oraz międzynarodowym protokołem z Montrealu.
Klimatyzacja Samsung oferuje klimatyzację do każdego rodzaju budynku – mieszkania, domu jedno- i wielorodzinnego, dużych budynków, firm, serwerowni, przemysłu oraz wysokich biurowców. Klimatyzacja Samsung ścienna - czyli klimatyzatory wewnętrzne, charakteryzują się nowatorskim, stylowym wzornictwem zachowując charakterystyczną solidność dla firmy Samsung. W klimatyzatorach tych zastosowano unikatowy antybakteryjny Filtr HD powietrza, który działa w połączeniu z jonizatorem S-Plasma ion co pozwala na eliminację z powietrza licznych zanieczyszczeń. Klimatyzacja Samsung od ponad 70 lat jest obecna na światowych rynkach.


Mitsubishi Electric-  od samego początku swego istnienia uważana za symbol jakości oraz niezawodności. to najwyższa jakość, a dbałość o nią stała się najwyższym priorytetem w Mitsubishi Electric- klimatyzacja Mitsubishi Electric to nie tylko najnowsza technologia, unikalne rozwiązania oraz innowacyjne funkcje i nowoczesne, eleganckie wzornictwo, to także coraz większe możliwości, oszczędności oraz dbałość o ochronę środowiska. Posiada urządzenia klimatyzacji komfortu, klimatyzacji naściennej, klimatyzacji przypodłogowej, klimatyzacji kanałowej oraz kasetonowej. Wszystkie te modele dostępne są w wersji Split, czyli do jednego pomieszczenia, oraz w wersji Multi Split, czyli do kilku pomieszczeń przy tylko jednej jednostce zewnętrznej.

Daikin- to jedne z najlepszych urządzeń  klimatyzacyjnych na rynku. Klimatyzacja Daikin to mocna pozycja na rynkach, ale pomimo to nadal pracuje nad rozszerzaniem swojego typoszeregu produktów by zaoferować klientom większy wybór klimatyzatorów komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w pomieszczeniach komercyjnych, rozrywkowych oraz przemysłowych. Klimatyzacja Daikin produkowana jest w formule polityki „bezusterkowej” produkcji, korzystając z nowoczesnego zaplecza badawczo-rozwojowego, co umożliwia wprowadzanie nowinek technicznych.
Obecnie klimatyzacja spełnia znacznie więcej zadań niż kiedyś, teraz to nie tylko chłodzenie powietrza w danym pomieszczeniu, ale także równowaga pomiędzy temperaturą, świeżym powietrzem i wilgotnością, a nawet oczyszczaniem powietrza. Dzięki pompie ciepła możemy przez cały rok korzystać z wysokiego komfortu.


GREE- marka ta ma 24 lata w produkcji i dystrybucji klimatyzatorów. Jest to najwyższa gwarancja komfortu, jakości, ekologii i nowatorskiego stylu.W trosce o środowisko naturalne i w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne Gree proponuje pełną paletę produktów klimatyzacyjnych. Z roku na rok poprawiamy komfort klimatyzacji, zwiększając sprawność energetyczną urządzeń, stosując ekologiczny czynnik R410A oraz zapewniając unikalną nowoczesną stylistykę proponowanych produktów.

Mistral- Klimatyzatory te spełniają wszystkie wymogi norm jakościowych, produkowane są w Chinach przez jedną z największych firm działających w branży klimatyzacyjnej. Sercem klimatyzatorów Mistral jest japońska sprężarka, gwarantująca najwyższą niezawodność w działaniu. Mistral to wysokie parametry, potwierdzone licznymi certyfikatami, funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd.

Fujitsu- doskonały dla wymagających klientów, 5 lat gwarancji, nowoczesny wygląd, czyszczenie promieniami UV które ogranicza rozwój pleśni i bakterii, ustawianie różnych trybów pracy dla każdego dnia tygodnia. Produkty od FUJITSU zapewniają stuprocentowy komfort użytkowania oraz umożliwiają zaoszczędzenie energii, a co za tym idzie również i redukcję kosztów.  Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, urządzenia marki FUJITSU posiadają rozliczne zaawansowane funkcje takie jak możliwość automatycznego czyszczenia filtra, co daje sposobność wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń oraz utrzymania wysokiej higieny. Czystość powietrza gwarantowana jest poprzez zastosowanie specjalistycznego zmywalnego panelu przedniego. Jego użytkowanie jest nieskomplikowane, zaś demontaż bardzo prosty. Pozwala to na zapewnienie wygody a zarazem zaoszczędzenie energii.
 
Sinclair- choć w Polsce  Sinclair nie jest jeszcze bardzo znany, w Europie Zachodniej i Środkowej wiele pomieszczeń biurowych i domów schładzanych jest właśnie dzięki klimatyzatorom tej marki. Najważniejszą cechą tej marki jest rozsądny stosunek ceny do jakości. Klimatyzatory Sinclair nie tylko schładzają i ogrzewają pomieszczenie, ale też czynią je bardziej bezpiecznym. Filtr plazmowy oczyszcza powietrze ze złośliwych bakterii, chroni domowników zmniejszając ryzyko zachorowań na grypę oraz inne choroby wywołane wirusami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki temu, zmniejsza poziom alergenów w powietrzu ułatwiając życie osobom uczulonym.

Jak do nas dojechać?
Otwórz plan dojazdu w Jarosławiu
GPS
N 50º 01' 15" 
E 22º 39' 02"

Zobacz

 

Lokalizacja firmy Termstal

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty produktów i usług.

 • Chromonikle: materiały śrubowe, armatura kwasoodporna, blachy, rury, pręty, płaskowniki, kątowniki
 • Elektronarzędzia
 • Odkurzanie centralne
 • Rekuperatory
 • Usługi
 • Produkcja
 • Serwis

Szczegóły pod numerem telefonu:
+48 16 6233561

Termstal - siedziba sklepu